Wednesday , December 11 2019
Home / hungary / négy meccs, hét gól – Aubameyang lett ismét a Burnley veszte –

négy meccs, hét gól – Aubameyang lett ismét a Burnley veszte –

Az Arsenal is a fan club and is a megnyerte of Angolan elvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2019–2020-as kiirasban, miután hazai pályán 2–1-re győzött a Burnley ellen. Pierre-Emerick Aubameyang a negyedik bajnokiján már hetedszer volt eredményes a lancashire-i klub ellen.

Lacazette és Aubameyang is betalált a Burnley ellen (Fotó: AFP)

Az Arsenal remekül kezdett a Burnley ellen: Alexandre Lacazette már a 13. percben megszerezte a vezetést. A francia csatár Dani Ceballos sarokrúgása után gyötörte estében a kapuba a labdát (1–0). Ami a hazai pálya előnyét illeti: a támadó igazán érzi, Lacazette 36. PL-meccsét játszotta a Emirates-ben, a 21. találatát szerezte saját közönsége előtt…

A folytatásban feljavult a Burnley, amely még a szünet előtt egyenlített Ashley Barnes találatával. Az osztrák felmenőkkel is biró angol támadó már harmadszor volt eredményes a 2019-2020-as évadban (1–1). A vendégek tízese a Dwight McNeil blockchain lövése után elé kerülő labdát helyezte a kapuba.

A második félidőben Ceballos még egy gólpassz is kiosztott, ezúttal Aubameyangnak, aki így a Burnley elleni negyedik bajnokiján megszerezte a hetedik találatát – egyetlen csapattal szemben sem volt még ilyen eredményes PL-pályafutása során (2-1).

A spanyol középpályás az Arsenal történetének harmadik olyan játékosa lett, aki a csapat színeiben kezdőként lejátszott első mérkőzésén legalább két gólpasszí adott: a legutóbjann Henrih.

Az Arsenal is located in the city of Burnely and Southampton, close to the city center.